JUMICAR - PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

Autor: Tajana Matulić-Gregurić, 12. 6. 2014.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOME PROMETU PODRŽAVA:

* MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH

* MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH

* AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

* UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

* GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREB

Program je osmišljen u dva dijela, prvi dio je teorijski gdje djeca uče o pravilima prometa kaopješaci, biciklisti, a drugi dio, njima mnogo zanimljiviji, im pruža mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osijete malo kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Djeca su s oduševljenjem sjedala  za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidijeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Cilj Jumicara nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog sponzora Peugeot i tvrtki iz okruženja te je za roditelje, djecu i škole besplatan i ovim putem se polaznici zahvaljuju sponzorima.

Riječ više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR

VRIJEME

KALENDAR
« Kolovoz 2018 »