Datum objave: 22. travnja 2024.

Planet protiv plastike – Obilježili smo Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje prilika je da podsjetimo naše učenike na odgovornost prema okolišu. Ovogodišnji Dan planeta Zemlje obilježava se pod sloganom Planet protiv plastike. #PlasticDetox
Učenici petih razreda nas poseban su način iskazali ljubav i poštovanje prema prirodi; proveli su dan na Plitvičkim jezerima, našem najvećem i najstarijem nacionalnom parku.
Učenici 1. a razreda u produženom boravku s učiteljicom Božicom Totić slikali su naš Plavi planet
Učenici drugih razreda s učiteljicom Vlastom Rukavinom Špicer sadili su cvijeće i povrće, čistili su okoliš oko škole i upoznali se s planetima Sunčeva sustava.
Petaši su  na izvannastavnoj aktivnosti English club  s učiteljicom engleskog jezika Antonijom Tvorek izradili plakat na engleskom jeziku s ovogodišnjim sloganom i eko savjetima.
Učenici šestih razreda s učiteljicom prirode Dijanom Gnječ izradili su plakate o obilježavanju ovog dana u našoj zemlji s eko porukama.