Datum objave: 19. travnja 2024.

“IBM mreža” – međuškolski projekt povodom 150. rođendana najveće hrvatske književnice za djecu

Tijekom ožujka i travnja proveden je međuškolski projekt „IBM mreža“ škola imenjakinja koji je inicirala knjižnica naše škole, a povodom 150. godišnjice rođenja velike književnice. Škole sudionice: OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Koška, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Slavonski Brod i OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Prigorje Brdovečko.
Učenici sudionici iz svake škole izradili su plakat na kojem su predstavili svoj razred, mjesto, osobitosti i posebnosti škole s naglaskom kada je i kako dobila ime po našoj slavnoj književnici. Zajednički cilj bio je uspostaviti suradnju među školama imenjakinjama i pobliže ih upoznati, podsjetiti učenike na život i djelo “hrvatskog Andersena” i razmijeniti znanja i ideje naših učenika s vršnjacima iz drugih dijelova Republike Hrvatske.