Izborna nastava

Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu.
Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.
Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.
Iznimno roditelj djeteta osnovne škole u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća djeteta ili zbog drugih opravdanih razloga može podnijeti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta i tijekom nastavne godine.
Nastava se izvodi sukladno Nastavnom planu i programu za osnovnu školu.
U našoj školi, osim obveznih nastavnih predmeta, učenici se mogu opredijeliti i za izborne nastavne predmete i to:
VJERONAUK – od 1. razreda,
NJEMAČKI JEZIK – od 4. razreda,
INFORMATIKA – od 1. razreda.
Informatika je u 5. i 6. razredu obvezni nastavni predmet.
Svaka skupina učenika pohađa nastavu stranog jezika 2 sata tjedno.
Izbornom nastavom iz informatike obuhvaćeni su učenici viših razreda. Nastava se realizira po 2 sata tjedno po skupini, također prema Nastavnom planu i programu za osnovnu školu.
Izborna nastava iz vjeronauka organizirana je za učenike 1. – 8. razreda. Nastava se realizira prema Programu katoličkog vjeronauka u osnovnoj školi.

Dopunska nastava

Dopunska nastava se organizira za učenike za učenike koji imaju poteškoća pri svladavanju pojedinih nastavnih sadržaja te za učenike koji su duže izostali s nastave.
Dopunska nastava za učenike od 1. do 4. razreda je organizirana iz Hrvatskoga jezika, Matematike i Engleskoga jezika.
Dopunska nastava za učenike od 5. do 8. razreda je organizirana iz Hrvatskoga jezika, Matematike, Engleskoga jezika, Fizike i Kemije.

Dodatna nastava

Dodatna nastava se organizira za učenike kako bi proširili znanje te razvili sposobnosti i umijeća u rješavanju složenijih zadataka iz pojedinih nastavnih predmeta te se pripremali za natjecanja.

Dodatna nastava za učenike od 1. do 4. razreda je organizirana iz Hrvatskog jezika i Matematike.

Dodatna nastava za učenike od 5. do 8. razreda je organizirana iz Hrvatskog jezika, Matematike, Engleskog jezika, Povijesti, Geografije, Kemije, Informatike i Njemačkoga jezika.

Raspored održavanja dopunske i dodatne nastave