crtice iz povijesti školske knjižnice

Počeci rada školske knjižnice nisu poznati. Zna se da su uz početke školovanja koje je na našim prostorima u vremenu ilirizma pokrenuo Pavao Belas (r. 1820.) uvijek nastajale knjižnice i to na lokacijama Brdovec i Laduč.

Naša škola svoje početke veže uz školu u Laduču (danas ugašena područna škola ) gdje je započeto pisanje školske spomenice. U njoj se tako 1925. spominje da je škola opremljena potrebnim knjigama za djecu. Od fonda ništa nije sačuvano. Vjerojatno je potom formirana nova knjižnica uz početak rada škole na sadašnjoj lokaciji, kako svjedoče stariji nastavnici.

Knjižnicu je pogodio požar u prosincu 1984. godine. U spomenici škole piše da je ona bila uništena te je pristupljeno obnovi knjižnice koja je otvorena u travnju 1985. godine. Te je godine, točnije 24. travnja, u inventarnu knjigu upisana i prva knjiga.

Tada je u školskoj knjižnici radila učiteljica hrvatskog jezika Višnja Adamović. Na njeno mjesto 1995. godine dolazi Mirko Ivanjek, knjižničar i učitelj hrvatskog jezika. Od 2015. godine u knjižnici radi knjižničarka Katarina Šalinović.

popis obveznih književnih djela

POPIS PREPORUČENIH KNJIŽEVNIH DJELA