Datum objave: 6. svibnja 2024.

Učenici osmih razreda na terenskoj nastavi u Vukovaru

Učenici osmih razreda u pratnji razrednice 8. a Klaudije Barukčić, učiteljice Sandre Debogović i učitelja Željka Brnjasa proveli su 2. i 3. svibnja na terenskoj nastavi u Vukovaru. Tamo su poslušali predavanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar, sudjelovali u školi mira i kvizu o poznavanju Bitke za Vukovar na kojem su u konkurenciji od 5 škola osvojili 2. mjesto i pokazali izvrsno znanje. Bravo Erik Gotal-Lukša i Noa Varga Pasarić!

Učenici su posjetili su lokalitete memorijalnog Vukovara: Spomen – dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – put spasa, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991“ Velepromet i Borovo Commerce te kulturno – povijesne spomenike: Muzej grada Vukovara, Muzej vučedolske kulture i crkvu sv. Filipa i Jakova. U slobodno vrijeme posjetili su Vukovarski vodotoranj, središnji dio grada i Bijeli križ na ušću Vuke u Dunav.