Datum objave: 16. veljače 2024.

Učenice osmog razreda na županijskom Natjecanju iz njemačkog jezika

Naše učenice 8. b razreda, Viktorija Košec i Karla Pleša, sudjelovale su jučer na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika u Svetoj Nedjelji. Karla i Viktorija plasirale su se među 30 najboljih učenika u znanju njemačkog jezika cijele Zagrebačke županije.

Natjecanje je otvoreno priredbom dobrodošlice na kojoj je istaknuta važnost njemačkog jezika u gospodarstvu, obrazovanju i kulturi te su uslijedile zanimljive plesne i pjevačke točke i to sve na njemačkom jeziku.

Iako ne idu na državno natjecanje, itekako smo ponosni na naše učenice i čestitamo im što su ušle u 30 najboljih i bile pozvane na županijsko natjecanje. Njihova prava pobjeda tek slijedi kada će na proljeće polagati ispit za certifikat Goethe-Instituta "Fit in Deutsch 1".

Tekst napisala učiteljica njemačkog jezika Ana Podhraški

Čestitamo učenicima i učiteljici!