Datum objave: 24. travnja 2024.

Svjetski dan knjige i autorskih prava/Dani medijske pismenosti u 4. b

22. travnja obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava. Ovih se dana (od. 22. do 28. travnja) održavaju i Dani medijske pismenosti. Učenici 4. b razreda bavili su se ovim temama na satu s knjižničarkom Katarinom Šalinović.

Razgovarali su o autorima i njihovim pravima, o piratima i plagijatorima, pogledali su edukativni film Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo “Kako su Copy i Paste spasili Art”, stvarali su svoje autorske radove i razumjeli važnost poštivanja prava vlasništva tuđih radova.

Lektira iz vrećice u 2. b

Učenici 2. b razreda s učiteljicom Kristinom Kelavom okušali su se u “lektiri iz vrećice”, suvremenom načinu za obradu lektirnih djela. Na vrećicu su napisali rečenice u kojima su opisali radnju lektire te odabrali najdraži dio priče. Prednju stranu vrećice oslikali...