Datum objave: 19. veljače 2024.

STEM veljača u našoj školi

U proteklih 10-ak dana učenici naše škole sa svojim su mentorima Igorom Jurišićem i Tomislavom Poljakom bili vrlo aktivni u sudjelovanju na natjecanjima iz STEM područja.

Roko Kardum i David Korinčić su 9.veljače ekipno sudjelovali na 3. kolu CM lige u Jakovlju. Oni polako skupljaju natjecateljsko iskustvo koje će im sigurno biti dragocjeno u nastavku njihovog bavljenja robotikom.

U četvrtak 15. veljače u našoj je školi održana školska razina 66. natjecanja mladih tehničara. Na natjecanju je sudjelovalo 14 učenika petih i šestih razreda u kategorijama: automatika, robotika, maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo i modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina. Nakon održanog natjecanja i poslanih rezultata preostaje nam samo čekati popis učenika pozvanih na županijsko natjecanje. U kategorijama automatika i robotika natjecali su se i učenici koji su predstavljali Udrugu Regoč.

U subotu 17. veljače Regoč Team na državnom FIRST LEGO league robotičkom natjecanju osvojio sjajno 2. mjesto i plasirao se na regionalno natjecanje u Sloveniji! Još jedna potvrda da su naši učenici talentirani i vrijedni robotičari koji redovito postižu izvrsne rezultate.

Čestitamo svim učenicima sudionicima održanih natjecanja i zahvaljujemo mentorima Igoru Jurišiću i Tomislavu Poljaku na predanom i kvalitetnom radu s djecom.