Datum objave: 30. travnja 2024.

Provodimo CAP program prevencije zlostavljanja djece

CAP tim naše škole koji čine pedagoginja Lana Gelo, učiteljica Vlasta Rukavina Špicer i ravnatelj Goran Hotko proveo je Osnovni CAP – program  prevencije zlostavljanja djece namijenjen djeci mlađe školske dobi za još jednu generaciju učenika.

Cilj CAP programa je smanjiti ranjivost djece i njihovu izloženost različitim oblicima zlostavljanja pružanjem kvalitetnih informacija; poučavanjem učinkovitim prevencijskim strategijama te osnaživanjem njima važnih odraslih, roditelja i zaposlenika osnovnih škola, da im pruže kvalitetniju podršku.
Roditeljski sastanak održan je 25. travnja, a radionice za učenike 2. a i 2. b razreda 29. i 30. travnja.
Učenici su aktivno sudjelovali u radionicama koje su proveli naši licencirani CAP pomagači te vjerujemo da će naučene vještine znati uspješno primijeniti.