Datum objave: 6. svibnja 2024.

Pozivamo vas na otvorenje izložbe “Anne Frank – povijest za sadašnjost” u našoj školi

7. svibnja u našu školu stiže putujuća izložba „Anne Frank – povijest za sadašnjost“, jedna od najpoznatijih svjetskih edukativnih izložbi na temu Holokausta i ljudskih prava. Izložba na tridesetak izložbenih panela donosi brojne detalje iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata. Izložba također sadrži šest panela koji se bave lokalnom poviješću.
Izložba je ostvarena u sklopu projekta “Povijest za svijest”, a organizatori su Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja (HERMES) i Kuća Anne Frank iz Amsterdama. Posjetitelje će kroz izložbu voditi posebno educirani učenici Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić, volonteri na izložbi, a kooordinatorica izložbe je učiteljica povijesti Sandra Debogović.
Izložba „Anne Frank – povijest za sadašnjost“ besplatna je i otvorena za javnost od 7. svibnja do 7. lipnja u prostorijama OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Prigorje Brdovečko, gdje će se održavati i organizirani grupni posjeti za škole i građanstvo.
Otvorenje izložbe će biti 9. svibnja 2024. u 11,30 sati. Za dodatne informacije i prijavu organiziranih posjeta (učenici ili grupe građana) molimo obratite se školi putem e-maila ili telefona, ured@os-ibmazuranic-prigorjebrdovecko.skole.hr / telefon: 01 3397 305