Datum objave: 15. veljače 2024.
Kategorija: Početna stranica

Petaši i sedmaši na Meštrovićevoj izložbi u Klovićevim dvorima

“Moja se umjetnost izražava u tvrdom drvu i kamenu, ali ono što umjetnost sadržava nije ni od drva ni od kamena, ono je izvan prostora i vremena. Umjetnost je pjesma i molitva u isti mah.” Ivan Meštrović, O mojoj umjetnosti (Kolo, New York, 1924.)

Zagreb je jednom od najvećih hrvatskih kipara: Ivanu Meštroviću posvetio veliku izložbu u Klovićevim dvorima obilježavajući 140. godišnjicu od rođenja ovog umjetnika.
Vječna remek-djela pogledali su 14. veljače 2024. petaši i sedmaši naše škole. Kamen, bronca i drvo izmjenjivala su se iz prostorije u prostoriju prikazujući samo tračak iz ogromnog opusa velikog umjetnika. Saznali smo puno o njegovom životu, uzorima, ali i veličini i svjetskom ugledu kakav malotko ima na ovim prostorima.

Uz Zdenac života, skulpturu koju su prepoznali gotovo svi učenici i ponosno izjavili gdje se nalazi, dijelimo i dio tog posjeta.

Tekst napisala učiteljica hrvatskog jezika Tajana Deverić