Datum objave: 11. ožujka 2024.

Općinsko/gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u našoj školi

Mladi Hrvatskog Crvenog križa u subotu 9. ožujka su u našoj školi imali priliku pokazati svoja znanja i vještine koje život znače. Bili smo domaćini 25. natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa sa ukupno 7 natjecateljskih ekipa.

Cilj je ovog natjecanja je potaknuti djecu i mlade na humanitarno djelovanje u zajednici te promovirati čovjekoljublje i humane vrednote. Mladi su odmjerili snage u znanju i vještinama pružanja prve pomoći te u znanju iz područja ljudskih i dječjih prava, međunarodnog humanitarnog prava i znanju o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, a pobjedničke ekipe podmladka su:

1. OŠ Bistra
2. OŠ Pavao Belas, Brdovec
3. OŠ Kupljenovo Pohvale svim sudionicima na uloženom trudu i njihovom humanom opredjeljenju.

Čestitke pobjednicima i sretno na međužupanijskoj razini natjecanja!