Datum objave: 27. lipnja 2023.
Kategorija: Udžbenici

Odluka o korištenju drugih obrazovnih materijala za šk. god. 2023./2024.

U skladu sa člankom 16. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN 116/2018) objavljujemo Odluku o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala.

Odluka i popisi drugih obrazovnih materijala po razredima nalaze u prilogu ove objave.

Za učenike s prebivalištem u Općini Brdovec druge obrazovne materijale kupuju roditelji prema priloženim popisima uz sufinanciranje Općine Brdovec u iznosu od 20 eura  koji će kao i prošle godine biti uplaćen roditeljima u listopadu.

Za učenike s prebivalištem u Zaprešiću osigurani su svi drugi obrazovni materijali s popisa osim: Priroda/Biologija i Fizika (s radnim materijalom za više razrede), zbirke iz matematike (niži razredi), Likovna mapa (svi razredi) i Geografski atlas za 5. razred – sukladno Pravilniku o dodjeli besplatnih drugih obrazovnih materijala učenicima osnovnih škola za školsku godinu 2023./2024. Te materijale kupuju roditelji.

Za učenike s prebivalištem u Zagrebu roditelji (prema ranije objavljenoj obavijesti) podnose zahtjev za ostvarivanjem prava na besplatne druge obrazovne materijale s popisa osim: zbirke iz matematike (niži razredi), Likovna mapa (svi razredi) i Geografski atlas za 5. razred. Te materijale kupuju roditelji.

Povrat udžbenika 12. – 21. lipnja

U skladu s potpisanom Izjavom pri preuzimanju udžbenika učenici su obvezni vratiti neoštećene udžbenike na kraju nastavne godine. Učenici nižih razreda vraćaju udžbenike učiteljicama, a učenici viših razreda vraćaju udžbenik predmetnom učitelju/ci zadnji...