Datum objave: 14. ožujka 2024.

Obilježili smo Dan broja pi

Učenici 7a i 7b razreda su danas na nastavi matematike učiteljice Lucije Borovec obilježili dan broja pi.
Pogledali su kratki film o broju pi – tko ga je prvi otkrio te kako su se kroz povijest odvijala istraživanja o tom zanimljivom broju. Nakon toga su se učenici i sami okušali u otkrivanju zanimljivosti o broju pi rješavanjem ‘tajnih zadataka’. Iako je bilo neočekivanih problema sa otvaranjem poveznica, uspješno su svoje istraživanje priveli kraju te svoja zapažanja zapisali na ploču.
Jedna od zanimljivosti koju su otkrili jest da svjetski rekord u memoriranju i recitiranju decimala broja pi još od 2015. drži gospodin Sharma iz Indije koji je zapamtio i u nešto više od 17 sati izrecitirao 70030 decimala broja pi! Inspirirani tim podatkom učenici su odigrali igru ‘pokvarenog telefona’ gdje su trebali pravilno prenijeti sedam decimala broja pi. Pogađate, nisu uspjeli..
Za kraj su se međusobno natjecali u prostoručnom crtanju kružnica na ploči. Ponosni pobjednici – crtači najljepših kružnica su Tena Kovačević iz 7b te Filip Leljak iz 7a!
Šećer na kraju su bile kekse (okrugle, naravno) koje su svi u razredu međusobno podijelili i time završili obilježavanje dana broja pi.