Datum objave: 22. ožujka 2024.

Matematički klokan u našoj školi

U našoj školi se danas održalo međunarodno natjecanju iz matematike “Klokan bez granica” na kojem je ove godine sudjelovalo 26 učenika od 2. do 8. razreda. Natjecanje u Hrvatskoj organizira Hrvatsko matematičko društvo, a koordinatorica natjecanja u našoj školi je učiteljica matematike Lucija Borovec.

‘Klokan bez granica’ ili ‘Matematički klokan’ je natjecanje koje se održava u 98 država Europe, Amerike, Afrike, Australije i Azije.
Cilj natjecanja je popularizirati i razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Svaki učenik koji se prijavio na natjecanje dobiva “poklon za sve” – torticu, trokut i kemijsku olovku, a ako budu među najuspješnijih 10 % učenika dobit će u svibnju i nagradu HMD-a!

29. travnja. 2024. na mrežnim stranicama HMD-a objavit će se neslužbene rang – liste, a 3. svibnja i konačni poredak.

Prvašići u Mariji Bistrici

Naši su prvašići jučer u pratnji učiteljica Spomenke Đorđević, Kristine Novosel, Lidije Rendulić i Božice Totić posjetili Mariju Bistricu gdje su razgledali Svetište Majke Božje Bistričke. Ovo je mjesto poznato i po tradicijskim starim zanatima koji se već stoljećima...