Datum objave: 26. ožujka 2024.

Izvannastavna aktivnost English club eTwinning aktivnosti

Školska knjižnica prošle je godine na inicijativu učiteljice engleskog jezika Antonie Tvorek pokrenula zbirku naslova na engleskom jeziku. Naši učenici od tada rado čitaju takve knjige.  Učiteljica Tvorek na izvannastavnoj aktivnosti English club provodi i eTwinning projekt ” Book Buddies: Exploring Worlds Through Oxford Owl ”

Učenici su u ožujku čitali knjigu Storm Chasers. Potaknuti temom knjige, osmislili su svoju vremensku prognozu i lude vremenske nepogode koje bi mogle pogoditi Hrvatsku i svijet. Poželjeli su vidjeti i kako izgleda tornado pa su napravili i eksperiment Tornado u boci.

Pogledajte!

Lektira iz vrećice u 2. b

Učenici 2. b razreda s učiteljicom Kristinom Kelavom okušali su se u “lektiri iz vrećice”, suvremenom načinu za obradu lektirnih djela. Na vrećicu su napisali rečenice u kojima su opisali radnju lektire te odabrali najdraži dio priče. Prednju stranu vrećice oslikali...