Datum objave: 20. veljače 2023.
Kategorija: Robotika

FIRST LEGO Liga – Naš robotički tim je viceprvak države!

U subotu 18. veljače na Fakultetu elektrotehnike i računarstva održano je državno robotičko natjecanje FIRST LEGO League gdje je ekipa „REGOČ“ iz naše škole osvojila prestižno drugo mjesto!
U ožujku putuju u Sloveniju na regionalno natjecanje – FIRST LEGO League Adria Regional Championship 2022/23
Naši ponosni predstavnici su: Laura I., Nika K., Gabriel Č. (5. a), Dominik M., Martin P., Mihael R. (6. a), Antonio J., Vedran B., Noa V. P. (7. a) i Gabriel M. (7. b) uz mentore učitelja Igora Jurišića i gosp. Tomislava Poljaka.

Na natjecanju je nastupilo više od 250 učenica i učenika iz cijele Hrvatske. Svaka ekipa nastupila je u četiri kategorije: projekt, temeljne vrijednosti, tehnički intervju i robotska igra.

Zahvaljujemo poduzeću Messer Croatia Plin d.o.o. uz čiju smo pomoć ostvarili sudjelovanje naših učenika na ovom natjecanju.