Datum objave: 2. listopada 2023.

Europski dan jezika u našoj školi

Učenici viših razreda obilježili su s učiteljicama Antonijom Tvorek i Ivanom Rupčić današnji Europski dan jezika. U predvorju škole postavljeno je 60 zanimljivosti o jezicima, a oni su trebali pronaći odgovore na 10 pitanja. Naučili su i kako se kaže “Bok”, “Hvala” i “Kako si?” na europskim jezicima.

Na izvannastavnoj aktivnosti učiteljice Antonije Tvorek “English club” učenici su u rujnu sudjelovali u eTwinning projektu “Let’s celebrate the European Day of Languages”. Razmijenili su čestitke sa drugim sudionicima projekta – školama iz Irske, Poljske, Turske, Grčke, Francuske, Njemačke, Švedske i Portugala.

Danas su održali online sastanak sa školom iz Irske. Predstavili su se, doznali ponešto o školama u Irskoj i Hrvatskoj te naučili kako mogu pozdraviti nekoga na oba jezika, reći “hvala” i brojiti do 5. Za kraj su otpjevali pjesmicu na irskom i hrvatskom jeziku.

Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2024./2025.

Na snagu je u srpnju stupila Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola. Tekst prvotne odluke iz svibnja ove godine. Nastava godina će započeti 9. rujna 2024. godine. Nastavna...