Datum objave: 30. svibnja 2023.
Kategorija: eTwinning

eTwinning projekti u školskoj godini 2022./2023.

• Moj grad u muzeju – Sandra Debogović

Moj grad u muzeju višegodišnji je školski projekt koji kao eTwinning projekt dobiva međunarodnu razinu.

Projekt ima za cilj popularizirati ulogu muzeja u lokalnoj zajednici, posebice među učenicima, te pridonijeti većoj uključenosti muzeja u obrazovne programe.

Posjetom muzeju podiže se svijest o važnosti muzejskog obrazovanja u suvremenom dobu što pridonosi dugoročnoj integraciji kulturnog obrazovanja u društvo.

U projekt su uključeni učenici 6. a  razreda.

• Life in the Middle Ages – Život u srednjem vijeku – Sandra Debogović

Učenici proširuju redovni program nastave povijesti i prirode na temu života i prehrane stanovništva u srednjem vijeku. Učenici će istraživati ​​društvene odnose u srednjem vijeku- život seljaka i kmetova, građana i plemstva, napredak u poljoprivredi kojim se je poboljšala kvaliteta prehrane stanovništva, stanovanje: seoske kuće, utvrde. Učenici uče kroz istraživački rad, igru ​​i posjete muzejima i drugim kulturnim ustanovama.

Razvijaju kompetencije 21. stoljeća. Razvijaju suradnički način rada, ljubav prema tradiciji, znanosti i prirodi. Upoznaju lokalne, nacionalne i europske sadržaje.

U projektu sudjeluju učenici 6. a i b razreda