Datum objave: 25. lipnja 2024.

eTwinning projekt “Book Buddies: Exploring Worlds Through Oxford Owl”

Na izvannastavnoj aktivnosti English club učiteljice Antonie Tvorek učenici viših razreda cijelu su godinu radili na eTwinning projektu “Book Buddies: Exploring Worlds Through Oxford Owl” zajedno sa Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa iz Gdinije u Poljskoj. Svaki mjesec čitali su jednu knjigu na engleskom jeziku i provodili brojne aktivnosti. Za završetak projekta zajedno su osmislili životne lekcije za svaku knjigu i objedinili ih u zajedničkoj e.knjizi.
Napravili su i zajednički video u kojem su slike koje prikazuju učeničke aktivnosti. U pozadini videa čuje se pjesma koju je osmislio AI na temelju ključnih rijeci iz svake knjige koju su pročitali.

Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2024./2025.

Na snagu je u srpnju stupila Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola. Tekst prvotne odluke iz svibnja ove godine. Nastava godina će započeti 9. rujna 2024. godine. Nastavna...