Datum objave: 19. siječnja 2024.

Enciklopedijska trazilica  u 4. a

Zašto zebre imaju pruge? Kako nam televizijske emisije stižu u kuću? Učenici  4. a jučer su na satu hrvatskog jezika s knjižničarkom Katarinom Šalinović odgovore tražili u enciklopedijama.

Učenici su upoznati s enciklopedijama, njihovim vrstama i oblicima. Knjižničarka ih je uputila kako tražiti neki pojam, a potom su u skupinama kroz zadatke vježbali snalaženje u tim velikim riznicama znanja.

U dobrom raspoloženju  četvrtaši su na kraju sata sa zanimanjem pregledali brojne enciklopedije školske knjižnice.

Lektira iz vrećice u 2. b

Učenici 2. b razreda s učiteljicom Kristinom Kelavom okušali su se u “lektiri iz vrećice”, suvremenom načinu za obradu lektirnih djela. Na vrećicu su napisali rečenice u kojima su opisali radnju lektire te odabrali najdraži dio priče. Prednju stranu vrećice oslikali...