Datum objave: 21. listopada 2024.

Naša učenička zadruga na međunarodnoj suradnji u BiH

Naša Učenička zadruga “Regočeva gredica” ove je godine prvi put sudjelovala na Međunarodnoj suradnji učeničkih zadruga. Zadrugarke Tia Đurić i Lea Marija Zlatar u pratnji voditeljice zadruge učiteljice Lucije Borovec s drugim su zadrugarima Zagrebačke županije od 16. do 19. listopada boravile u Mostaru, a domaćin im je bila OŠ Ilije Jakovljevića. U ovoj suradnji u organizaciji Darinke Balen, više savjetnice za odgoj i obrazovanje Zagrebačke županiije, ukupno je sudjelovalo 19 zadruga iz Zagrebačke županije. Osim izmjena iskustava i znanja, sklapanja novih poznanstava, prijateljstva i druženja, učenici su sudjelovali i u brojnim radionicama u školi domaćinu te upoznali lokalne znamenitosti poput Starog mosta u Mostaru i pećine Ravlić u sklopu avanturističkog parka Peć Mlini. Posljednjeg dana, zajedno s domaćinima, svečano su obilježili Dan kruha, a emotivan rastanak bio je ispunjen toplim sjećanjima i obećanjima o budućim susretima. Hvala svima na divnom iskustvu i gostoprimstvu!