Datum objave: 11. listopada 2024.

Danas obilježavamo Međunarodni dan djevojčica

U suradnji s pedagoginjom Lanom Gelo, djelatnice Obiteljskog centra danas su u našoj školi provele radionice s učenicama petih i šestih razreda na kojima se raspravljalo o pravima, mogućnostima i izazovima današnje generacije djevojčica. Učenice su osmislile superjunakinje kojima su pridjenule snage, vrline i vještine koje i same posjeduju. Osvijestile su vlastite pozitivne osobine koje im mogu pomoći da ostvare sve što požele i zaključile – Ja sam dovoljna, ja sam ja!

Za to vrijeme dječaci 6. a i b razreda razmatrali su s učiteljicom engleskog jezika Antonijom Tvorek zašto su djevojčice važan dio njihovog života, spomenuli su sestre, sestrične, susjede, prijateljice iz razreda i ostale učenice naše škole. Zajednički su načinili plakat na kojem su im porukama zahvalili na dobrim djelima kojima ih usrećuju.
Čestitajte vašim djevojčicama i budite im dobar primjer, neka budu snažne, samopouzdane i svoje!