Datum objave: 25. travnja 2023.
Kategorija: Vijesti iz nastave

Učenje hrvatskog jezika kroz igru u 6. a

Igra je najstariji način učenja a tako se učilo prošlog tjedna na satu hrvatskog jezika učiteljice Tajane Deverić.

Učenici 6. a su radeći u paru osmišljavali vlastitu društvenu igru, uz uvjet da je povezana sa provjerom znanja iz hrvatskog jezika. Osim ideje, zadatak je bio osmisliti pravila igre te svoj uradak predstaviti razredu.

Šestaši su prionuli poslu, koncentracije i aktivnosti na satu nije nedostajalo, a nastavni su sadržaji i više no uspješno ponovljeni.

Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2024./2025.

Na snagu je u srpnju stupila Odluka o izmjenama odluke o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola. Tekst prvotne odluke iz svibnja ove godine. Nastava godina će započeti 9. rujna 2024. godine. Nastavna...