Datum objave: 15. travnja 2024.

17. po redu Robokup Zagrebačke županije održan u našoj školi

Robokup je ekipno natjecanje učenika viših razreda osnovnih škola iz elementarne robotike. I ove godine organizaciju 17. Robokupa – županijskog natjecanja Zagrebačke županije preuzela je naša škola.

Na natjecanje se prijavilo 10 ekipa, a odazvalo se 7 ekipa (21 učenik) iz 3 osnovne škole i četiri udruge (6 mentora). Učenici su kroz tri sata rješavali tri zadatka: strujne krugove, programiranje mikroupravljačkog sučelja i programiranje robotskog vozila.

Natjecanje je otvorio ravnatelj škole Goran Hotko, koji je sve prisutne srdačno pozdravio i zaželio im dobrodošlicu, rekao nekoliko riječi o školi i zaželio svim natjecateljima puno sreće u natjecanju. Učenike su ocjenjivali mentori podijeljeni u dvije grupe kako bi se izbjeglo ocjenjivanje vlastite ekipe.

Nakon završetka sva tri zadatka, voditelj natjecanja, Igor Jurišić, proglasio je tri najbolje plasirane ekipe:

1. mjesto Ekipa: Velika Mlaka, 63 boda, OŠ Velika Mlaka, mentor Josip Gudelj
2. mjesto Ekipa: Kovačići, 58 bodova, OŠ Ante Kovačića, mentor Igor Jurišić
3. mjesto Ekipa: FFVAL Anina, 43 boda, FFVAL Luka, mentor Mladen Božić
Ravnatelj Goran Hotko je najboljim ekipama dodijelio sponzorske nagrade i čestitao svim sudionicima.

Detaljnije izvješće s provedenog natjecanja

Prvašići u Mariji Bistrici

Naši su prvašići jučer u pratnji učiteljica Spomenke Đorđević, Kristine Novosel, Lidije Rendulić i Božice Totić posjetili Mariju Bistricu gdje su razgledali Svetište Majke Božje Bistričke. Ovo je mjesto poznato i po tradicijskim starim zanatima koji se već stoljećima...